Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

H O R K Á   N O V I N K A !     Novou evropskou vítězkou veteránů se ve Varšavě stala naše milá Interšampionka, světová vítězka, evropská vítězka, šampionka, klubová vítězka atd. atd.

BRILLANCE BOHEMIA HILL !!! 

Více »

Bernský týdeník

  « PředchozíDalší »

Pozdrav z Finska

12.12.20185

12.12.2018

Báječné zprávy z Finska! Oiva je dalším "naším" psem, který se má co nevidět zapojit do chovu. Jinak majitelé píší, že Oiva je pořád velkým fandou lovu, hlavně zajíců. Letos jich prý je v lese méně, ale naštěstí pro Oivu se vyskytují. Na prostřední fotografii je Oiva s mývalem, který s ním měl oplétačky - chtěl ho kousnout. Ovšem Oiva si nenechá nic líbit a mýval špatně dopadl. Dvě poslední fotografie jsou okouzlující, ty jsou z letní dovolené v Laponsku. Zdravíme do Finska a děkujeme!

Paráda!

06.12.20181

Meira a Finch

06.12.2018

Sice jsem neměla žádné podezření, ale chtěla jsem mít jistotu. Nechala jsem tedy Meiře i Finchovi udělat v renomované genetické laboratoři Genomia genetický test na hnědou barvu. Včera nám přišly certifikáty, že ani jeden nemá vlohy pro nestandardní zbarvení bernských honičů ve své genetické výbavě. Takových vrhů se tu už pár narodilo a je to škoda. Kdyby měl každý v tomto ohledu o svém psu jasno, stát se to nemuselo. Nevěřte pohádkám o tom, že čokoládová barva bude u bernských honičů uznána za standardní; to může tvrdit jen opravdový neználek anebo zoufalec, v tomto ohledu má přece všechny karty v ruce země původu plemene a jak známo, tam se žádné takové nápady nerodí... Máme z našich sourozenců radost, perfektní původ + perfektní geny jsou slušným petenciálem!

A máme tu advent...

01.12.20181

Bijou

01.12.2018

S prvním prosincem jsme se dočkali ranní sněhové nadílky. Uvidíme, jak to s ní dopadne během dne. Psy to nikterak neuchvátilo, vyběhli ven jen s nejnutnější akcí a už stáli frontu u dveří a vraceli se do pelíšků, než jim vychladnou. Uvařila jsem si nezbytnou ranní kávu a dala se do úvah, co to pro mne znamená, že zítra tu máme první adventní neděli. Adventní věnec nekupuji, ani v pravém smyslu slova nevyrábím. Jsme zvyklí na adventní kompozici naaranžovanou na šikovnou pomůcku, adventní svícen. Tak šup do lesa pro pár čerstvých větviček, jsem zvědavá, kdo z pejsků se ke mně ochotně přidá. Počítám, že pán domu dnes neopustí ložnici, v týdnu nám zavlekl do baráku nějaké bacily, snad je v posteli vypudí. Když se náhodou objeví nad schodištěm, Meira s Finchem se začnou bouřlivě radovat, výbuch nadšení vzápětí střídá skleslost, že nemá namířeno za nimi dolů. Přejeme všem voňavý čas adventního rozjímání...

Meira už zase boduje

18.11.201813

Meira - Best of Group VI FCI II

18.11.2018

Tak po nepochopitelných extravagancích v Amsterdamu se naše milá Meira vrátila do starých kolejí:

SVATOMARTINSKÁ VÝSTAVA Mladá Boleslav 17.11.2018

CH Golda Meir Bohemia Hill (třída vítězů): V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, Vítěz VI. skupiny FCI - 2. místo

Rozhodčí: paní Mgr. Božena Ovesná

Meiru předváděla Katarína Nováková a děvčata to zvládla skvěle. To byla radost převeliká!

Více »

To jsou mi noviny!!!

09.11.20181

Eared Elf

09.11.2018

Pokud všechno dobře dopadne (a proč by nemělo?), tenhle ušatý skřítek Eared Elf Bohemia Hill bude po druhé tatínkem! Když jsem slyšela podrobnosti, zdálo se mi to až k neuvěření! Proběhlo to stejně jako minule: než se majitelé ženicha a nevěsty stihli přivítat, Elf měl odpracováno a už se jen sledovala délka svázání, takže žádná náhoda, Elf je zkrátka šikulka! Štěňátka, která se nenarodí v České republice, budou mít u tatínka pořádný sloupec titulů: Elf je totiž dvojnásobný interšampion (C.I.B. i C.I.E.), trojnásobný šampion (Rakouska, České republiky a Polska) "na bedně" byl třikrát (dvakrát BIG 3, jednou BIG 4) a dvakrát úspěšně složil pracovní zkoušku. Pokud jde o nejcennější tituly získané v kruhu, Best of Breed byl devětkrát a Best of Opposite Sex jednou. Tak Elfíku, držíme palce!!!

  « PředchozíDalší »

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.