Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

H O R K Á   N O V I N K A !     

GOLDA MEIR BOHEMIA HILL je nový ŠAMPION ČMKU !!!

Více »

Deník štěňat

  « PředchozíDalší »

Baby maminkou

16.02.20193

Baby s rodinkou

16.02.2019

Další úžasná štěňátka přišla mezi nás; na svět je přivedla krásná Francess Baby Bohemia Hill. Prckové si dávali pěkně na čas, nikoli co do termínu, ten byl podle očekávání, ale co do intervalů. Každé další štěňátko zřejmě čekalo u východu se stopkami v ruce a teprve když uplynuly dvě hodiny, šlo na to. Postupně jsem dostávala zprávy o narození tří chlapečků a jedné princezničky, ta měla podle předpokladu být poslední. Ale nebyla! Mimo porodnici se zcela nečekaně vyloupl další kluk a nakonec, to už Baby byla zase zpátky v porodní bedně, ještě druhá holčička. Porodní váhy byly nesmírně vyrovnané, prckové a maminka jsou zdrávi, všechno, jak má být. Gratulujeme chovatelce i mamince a na startu přejeme štěňátkům krásný život v milujících rodinách. 

Kotynka a Czari

04.02.20192

Czari

04.02.2019

Jak jsme už psali, minulý týden měla narozeniny naše céčka a při té příležitosti nám posílají pozdravy. Kotynka nám poslala pozdrav od Prahy a Czari z portugalské pláže, kde není na prázdninách, nýbrž tam bydlí. Nevím jak vy, ale já bych tam zrovna teď chtěla být s ní. Na pláži lidská ani noha, to je přece balzám proti blížící se chřipkové epidemii... No ale zpátky k děvčatům. Kotynka je šťastná, čím dál raději se mazlí a urputně si jde za svými zájmy: plná miska, vycházky a mazlení. No a Czari má, jak známo, švyckou "ségru" Ellen a s tou se v jednom kuse prohání, nikdo by jim nehádal seniorský věk. Jak Czari, tak Kotynka jsou zdravé a to je ta nejlepší zpráva, kterou jsme od nich mohli dostat! Děkujeme!

Narozeniny!

30.01.2019

Vrh "C" Bohemia Hill

30.01.2019

Tak naší Candy a jejím deseti sourozencům je dnes neuvěřitelných devět let. Tu noc, kdy jeden po druhém pěkně bez problémů přicházeli na svět mám navždy v živé paměti. Spojení na Šumavu bylo v permanenci, byl to náš společný vrh s Jaruškou - jediná štěňátka úžasného Bandiéra! Informovala jsem Jarušku trochu sklesle, že už máme čtyři štěňátka a samé kluky; Jaruška na to rozhodně a bez rozmýšlení "teď přijdou holky", a jak řekla, tak bylo. Ostatně jak šli za sebou, si můžete přečíst zde... Prožili jsme s touhle partičkou krásné časy, i trochu nervů, to když Courage, která měla už zakoupenou letenku do Kalifornie, nemohla odcestovat, protože zrovna řádila sopka na Islandu a letecká doprava nefungovala. Všechno dopadlo dobře a Courage následovala své sourozence, kteří už se stačili zabydlet v nových rodinách:

Více »

Pokračování našeho chovu...

23.01.2019

vrh "G" Cervarius

23.01.2019

Slavná Brillance Bohemia Hill - Berna odešla za duhu pouhých pár dní poté, co její dcera Dea přivedla na svět pětici povedených štěňátek... Nejprve se k výsadku odhodlaly dvě holčičky a po nich ještě tři kluci jako buci. Tedy řeknu vám, takové porodní váhy nejsou jen tak k vidění! Holčičky měly 562 a 566 g; kluci 573, 584 a 626 g; všichni rostou jako z vody! Ania z nich má ohromnou radost, která jí pomáhá se přenést přes ztrátu Berny, zakladatelky chovu bernských honičů v Polsku. Jsme šťastní, že tatínkem překrásných štěňátek je ICH Eared Elf Bohemia Hill (2x interšampion - C.I.B. a C.I.E., 3x šampion - CZE, PL a AUT, 2x barvářské zkoušky honičů). Jsou to jeho druhá štěňátka a je vidět, že si dal opravdu záležet!

Brillance Bohemia Hill 16.10.2008 - 16.1.2019

18.01.201913

18.01.2019

Stále jsem se nevzpamatovala ze zprávy, která přišla ve středu z Polska. Za duhový most odešla nejkrásnější a nejúspěšnější fena bernského honiče, legendární Berna. Jak napsala Jaruška na facebooku, byla prostě dokonalá. Berna měla nejlepší domov, jaký si lze představit. Její majitelka Ania si ji u nás zadala na Světové výstavě v Poznani v listopadu 2006, kde se naše Hispánka, budoucí maminka, stala světovou vítězkou. Když Ania za dva roky vzala Bernu poprvé do náruče, bylo v tom tolik lásky! Čas od času jsme Bernu a Aniu potkali  na výstavě, bylo to vždycky krásné a vřelé setkání. Berna se loni na podzim ve Varšavě stala Evropskou vítězkou veteránů, koho by napadlo, že to je poslední výstava této fenomenální feny!

Více »

  « PředchozíDalší »

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.