Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

H O R K Á   N O V I N K A !     

ICH DÉCENT DAUPHIN BOHEMIA HILL JE NOVÝ BALTIC VETERAN WINNER 2019 + BOB !!!

Více »

Deník štěňat

43. zpráva z porodní bedny

16.11.2019

16.11.2019

Tak a je tu víkend a štěňátkům začíná další návštěvní seriál. Včera navečer byli prckové jaksepatří rozjaření, až se z toho nakonec vyklubal pořádný štěněcí mejdan! Zdá se, že tentokrát si návštěvy užijí. Maminka Meira už se pomalu začíná uchylovat do ústraní, je jasné, že už se těší, až dostane zpátky svůj normální život. Vidí, že štěňátka ji už tak naléhavě nepotřebují a začíná myslet taky trošku sama na sebe. My se už těšíme, až konečně přestane vyrábět mléko a budeme taky rozmazlovat ji, která si to po čertech zaslouží. Musím uznat, že takhle obětavou maminku jsme tu ještě neměli a to žádná z nich rozhodně nebyla nikterak laxní. Někdy je zkrátka život plný překvapení...

42. zpráva z porodní bedny

15.11.2019

15.11.2019

Štěňata rostou, to nikoho nepřekvapí. Ale když si jednoho dne ráno všimnete, že mají na tělě kůže asi tak na dva psy, a dali byste krk za to, že včera to tam ještě nebylo, přece jen Vás to trochu překvapí. Prckům se dělají všude samé záhyby, za krkem, nad zadečkem, nad končetinami, a vůbec. Jsem zvědavá, kdy jim do tohohle kožíšku nadměrné velikosti doroste tělo. Teď jsem je dva dny nevážila, protože naše váha umí vážit v librách i v kilogramech a sama od sebe se mi zlomyslně přehodila do programu libra. Muž byl na cestách a já jsem se s tím chvíli trápila, až jsem si řekla, že se svět nezboří. Muž váze domluvil a tak dneska uvidíme...

41. zpráva z porodní bedny

14.11.2019

14.11.2019

Tedy to to letí. Už u třetího štěňátka známe datum, kdy má být připraveno k odjezdu a tak už postupně skládáme výbavu do jejich zavazadel. Také už nastal čas změřit krčky a vyrazit pro jejich první obojky v životě. Při posledním nákupu v e-shopu jsem byla nemile překvapená, tak si raději výbavu tohoto druhu předem prohlédnu. Každý den se ukáže něco, co je třeba před štěňaty zabezpečit, aby nepřišli k úhoně prckové anebo nějaké důležité zařízení v domácnosti. Jejich vynalézavost zdá se být bezmeznou. Čím dál méně odpočívají a vyžadují větší díl pozornosti, ještěže maminka Meira tak obětavě s péčí pomáhá. 

40. zpráva z porodní bedny

13.11.2019

13.11.2019

Štěňátka už nejsou ani tak fascinována svými sourozenci, jako domácností. Začínají se seznamovat se vším, co při svých průzkumných cestách potkají. Stává se, že když je pak posíláme do ohrádky za účelem odpočinku, nějaký z dovedů není ani k nalezení, protože cestou objevil něco zvlášť zajímavého, až z toho usne na místě, kde by to jeden fakt nečekal... Maminka Meira pořád přikrmuje ze svých mléčných zdrojů; někdy jde za prcky do ohrádky, někdy se volně prochází a za ní dojemně pobíhá hrozen štěbetajících bernských miniatur. V takové chvíli mívám podezření, že si Maruška naše milá svou převahu náležitě užívá.

39. zpráva z porodní bedny

12.11.2019

12.11.2019

A je to tady. Stadium "prasopes" (terminus technicus převzat z knihy Vladimíry Tiché). Co tahle partička vyprodukuje, těžko uvěřit. Nejhorší je, že než přiskočíte s rolí kuchyňských utěrek v podpaží, už se TÍM někdo prochází. To je ta méně veselá zpráva, s tím se nedá nic dělat a to časem přejde. Zprávou veselejší je, že už jsme se s prcky po několika dnech pokusů a omylů shodli na tom, jak velká má být jejich porce a kolkrát denně budou baštit. Podařilo se, že dostanou plné misky a za chvíli je vše vyleštěno, opakuje se to pětkrát denně. I co do hodin jsme se více méně ustálili. To je tím, že když jsou štěňata žravá, stačí se s baštou přiblížit a už vstávají; dilema "budit anebo nebudit" zkrátka neřešíte.

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.