Hájemství bernských honičů :: Bohemia Hill

Bernský honič úspěchy

!!!   IDEAL BOHEMIA HILL je nový SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2023 a nový ŠVÝCARSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION   !!!

 

 

Více »

Vzpomínáme


Airin

03.02.2009

03.02.2009
Airin  2002

03.02.2009zoom

Airin 2002

Airin 2006

03.02.2009zoom

Airin 2006

Druhá vzpomínka je věnovaná Airin z Haberské samoty, která se narodila ve Volduchách u chovatele pana Pavla Svobody. Její matka, interšampionka Ria z Českého lesa, jí dala do vínku krásný formát, inteligenci, loveckou vášeň a tvrdost. Otec, Herzbube vom Stüwwenkopp, zase ideální výšku, nádhernou hlavu, dokonalý pohyb a noblesní chování.

Zpočátku jsem učila já ji, ale později jsem zjišťovala, že ona učí mne; a věděla opravdu mnoho. Provedla mě prvními zkouškami a výstavami a naučila mne, že tituly opravdu nejsou to nejdůležitější, co soužití se psem nabízí, že výsledky a úspěchy jsou často schované a rozhodně nejsou hned. Naučila mě trpělivosti, pochopení a sounáležitosti, protože ona sama taková byla,  protože bernští honiči takoví jsou. Přesně podle standardu.

Až na pár dní se mnou byla celou třetinu mého dosavadního života a v mnohém jej ovlivnila. Díky Airin se věnuji chovu a hlavně díky ní opravdu ráda fotím: nezychytit takové oživlé obrazy, které tito ušlechtilí tvorové  vytvářejí již svou existencí, je téměř neomluvitelné. Byla to Airin, o koho se moje dcera opírala při prvních krůčcích a byla jako vždy trpělivá a starostlivá, a to natolik, že se k dcerce bez mé přítomnosti žádná návštěva nesměla přiblížit.

Airin sama byla výbornou matkou tří vrhů a mnohé z jejích kvalit přešly i na její potomky, což opravdu ráda vidím. Díky ní a kynologii znám spoustu lidí a z mnohých se stali opravdoví přátelé.

Airin, děkuju.

Šampionka České republiky Airin z Haberské samoty absolvovala úspěšně:

a) tři zkoušky z výkonu:

10.10. 1999 Barvářské zkoušky honičů (II. cena - 194 bodů)

18.6. 2000    Klubové barvářské zkoušky honičů (II. cena - 184 bodů)

21.4. 2001    Zkouška ovladatelnosti psa (velmi dobře - 83 bodů)

b) několik výstav (vždy byla hodnocena jako typická představitelka plemene s bezvadným pohybovým aparátem a reprezentací):

26.5. 2001 Klubová výstava (třída pracovní), rozhodčí pan Josef Němec: V1, CAC..."chrup úplný, nůžkový, oko tmavé. Typická fena s velice pěknou samičí hlavou, ve všech proporcích vyvážená, v postoji i v pohybu se bezvadně prezentuje..."

27.4. 2002 Mezinárodní výstava (třída pracovní), rozhodčí pan MVDr. František Šimek: V1, CAC, CACIB, BOB ..."plně v typu, s výraznou hlavou, výborná mechanika, osrstění standardní..."

Jaroslava Hůlková, leden 2009

« Zpět

All right reserved Copyright: JUDr. Radana Menšíková 2008 - 2017                                                                    JustLogin | Webové aplikace, design, hosting.